Tato doba je charakteristická především informovaností. Za několik vteřin je možno zjistit téměř jakoukoliv informaci a to pouze pomocí internetu. Lze říci, že jsme všichni pouze otrokem internetu. Na internetu je možný vznik závislosti, avšak toto riziko bere většina z nás na lehkou váhu.
Informace můžeme využívat tím správným směrem, což je velikou výhodou. Díky informacím se můžeme vzdělávat. Internet je také zdrojem, ze kterého čerpají studenti, kteří vypracovávají například ročníkovou práci.
Nevýhodou této informovanosti je rychlé rozšiřování klamných informací. Bohužel mnoho lidí si bezduše přečte informaci na internetu a bez přemýšlení a zajímání se na jiných webech informaci uvěří (tímto způsobem nastal i Brexit). Bohužel lidé jsou ovce a je velice lehké je přesvědčit o nepravdě.
Dám vám příklad toho, jak nás internet klame. Je možno najít například dva články, které si naprosto protiřečí- v jednom se píše, že je maso to nejzdravější, čím se můžeme stravovat a v tom druhém se píše, že je maso nezdravé, plné antibiotik, kterými jsou zvířata stravována, a že bychom ho neměli vůbec jíst. Co je pravda? Pravda je někde uprostřed, protože jíst denně mnoho masa zdravé není a to samé ani opak.
My, lidi, žijeme v internetových bublinách. Počítačová inteligence je více a více chytrá a pomalu, ale jistě nás pohlcuje. Malé děti hrají počítačové hry místo toho, aby si hrály na hřištích. Dokonce už i naše babičky a dědečkové čtou noviny na internetu, místo toho, aby si koupili klasické papírové noviny (neříkám, že je to špatně- aspoň jsou šetřeny deštné pralesy, jen ukazuji, jak je tato moderní technologie rozšířena mezi všemi věkovými kategoriemi).
Na závěr zmíním poslední poznatek. Články na internetu dnes může psát téměř každý, proto nemůžete věřit každému slovu, které na internetu čtete.