Považovat uklízečky za někoho podřadného je nejen neetické, ale také velice hloupé. Lidé, kteří se takto chovají, si zřejmě dostatečně neuvědomují jejich přínos. Jestliže bychom ponechali místnosti svému osudu a byli bychom lhostejní vůči nepořádku a nečistotě, projevilo by se to nejen na našem pracovním výkonu, ale i na kvalitě osobního života. K civilizovanému člověku zkrátka patří smysl pro čistotu a pořádek, ať si říká, kdo chce, co chce. Jak na nás například působí důkladně uklizená kancelář?
Čistý stůl – jestliže vstoupíte do místnosti s psacím stolem, a na něm se budou povalovat zmuchlané odhozené papíry, kelímky od svačiny, drobky z rohlíků, kolečka salámu, kroužky od hrnku s kávou a zamaštěné fleky vedle klávesnice, bude to ve vás vyvolávat nepříjemné pocity a možná, že se budete takového prostředí i štítit.
Koš na odpadky – odpadkové koše je nutné vysypávat nejlépe denně, protože ve vytápěných prostorách se tu velmi rychle mohou na odhozených odpadcích vytvářet plísně. Může se stát, že pokud se v pátek zapomene vysypat koš, přes víkend se plísně či hniloba rozmnoží natolik, že uvolní do ovzduší toxické látky a v pondělí po příchodu do kanceláře je tu budou lidé vdechovat.
Podlaha – kdybychom pravidelně nevytírali a neluxovali podlahové krytiny, kdybychom koberce nečistili strojem a ponechávali na podlahách nečistoty v podobě prachu, vlasů, chlupů, hlíny, písku či drobků, brzy by podlahu osídlily bakterie a mohla by se v domácnosti či na pracovišti rozšířit epidemie infekčních chorob. Uklízečky úklidu ve Frýdku-Místku jsou tu potřebné podobně, jako instalatéři, kteří čistí odpadová potrubí a kanalizační systémy.
To ostatní – uklízečky se také starají o čištění a dezinfekci toalet, sprchových koutů, kuchyněk a dalšího nábytku včetně dveří a oken. Umývají se i svítidla a vypínače, kabinky výtahů a odpočinkové kouty a čas od času je zapotřebí vyčistit čalounění kancelářských židlí, pohovek či křesel, jsou-li v místnostech přítomny.